top of page

Správné osvětlení

Správné osvětlení

Správné osvětlení je důležitou součástí každého interiéru. Používáme jej při běžných činnostech jako je vaření, úklid, práce nebo relaxace a podle toho musíme vhodné osvětlení zvolit. U světla rozlišujeme jeho teplotu, barvu a intenzitu. Světlo má také vliv na naše zdraví a cirkadiánní rytmus, čímž ovlivňuje i kvalitu našeho spánku.

Ráno
Při vstávání imitujeme vycházející slunce. Svítíme tak nepřímo do stropu teplejší bílou, která se postupně mění na více jasnější bílou, abychom probudili náš organismus a nastartovali tělo a mysl na nový den.

2.jpg

Den
Ačkoliv se to nemusí zdát, i přes den potřebujeme správné osvětlení. Obzvláště od podzimu do jara, kdy je na obloze slunce kratší dobu. Přes den tak svítíme nepřímo do stropu, abychom imitovali denní oblohu.

3.jpg

Večer
Večerní osvětlení interiéru je téměř to nejdůležitější svícení z celého dne. Musíme zajistit dostatek světla pro různé aktivity, zabránit namáhání očí a připravit tělo k odpočinku a spánku. Svítíme žlutější barvou až s nádechem oranžové a pod úrovní očí.

5.jpg

Před spánkem
Hodinu a půl před samotným spánkem bychom měli eliminovat veškerá světla a přístroje, které vyzařují modrou a zelenou spektrální složku. Zdroj světla by měl svítit oranžovou barvou a neoslňvat nás do očí.

Zelená stěna je opravdový kus přírody v interiéru. Téměř všichni máme doma nějakou pokojovou rostlinu v květináči, ovšem interiérové vertikální zahrady přináší nový rozměr.

Zelená stěna

Vertikální zahrada

Klima v interiéru

Zelené stěny v interiérech mají za úkol čistit vzduch, který dýcháme. A to nejen od škodlivých látek, které se uvolňují například z nábytku, ale také redukují okolní elektrostatické znečištění. Dále umí pohltit polétavý prach a zároveň vzduch zvlhčit, regulovat teplotu a snížit okolní hluk. Tím tak vytváří zdravé prostředí a příjemné klima.

Zdraví

Rostlinný ekosystém má pozitivní vliv nejen na naše fyzikcké zdraví, ale  také na naši psychiku. Dokáží uvolnit stres a navodit pocit klidu a pohody. Také pomáhají při práci, kdy podporují naše myšlení a zvyšují pracovní produktivitu. Při relaxaci naopak uklidňují naši mysl a lidský zrak. Celkově tak na nás zelené stěny mají velmi dobrý vliv.

Instalace

Zelenou stěnu můžete intaslovat a její výhody a vlastnosti tak naplno využít nejen v domácím, ale také v pracovním prostředí. Pozitivní vliv na práci. produktivitu a psychickou pohodu zaměstnanci jistě ocení. Zelené stěny jsou vhodné nejen do kanceláří, ale také do veřejných, lékařských či vzdělávacích institucí, obchodů, recepcí nebo restaurací.

Underline.png

Kvalitní prostředí

V interiéru, ať už jsme v domácím nebo pracovním prostředí, trávíme průměrně až 80% našeho času. Tento prostor tak má zásadní vliv na naše zdraví, náladu či pracovní výkon. Proto by prostředí okolo nás mělo být co nejkvalitnější.

Ovzduší v interiéru

Venkovní ovzduší bohužel ovlivnit nedokážeme, ale kvalitu vzduchu v interiéru zlepšit přeci jen můžeme. Pro získání čistého vzduchu nám pomůže již zmíněná zelená stěna, ale také moderní technologie, jako rekuperace nebo čistička vzduchu. Tím získáme nejen čistější vzduch, ale hlavně dbáme na své zdraví a předcházíme nemocím a alergiím.

Prvky Feng Shui

Feng Shui je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a také umožnit nerušené plynutí energie čchi. Ve spolupráci s odborníky v oboru mohu podle Feng Shui navrhnout nejen celý interiér bytu nebo domu, ale také venkovní okolí či pracovní prostředí.

Chytrá elektroinstalace

Chytrá domácnost nám pomáhá ovládat celý byt či dům, který tak bude chytřejší a bezpečnější. Jedním stiskem tlačítka můžete zhasnout všechna světla, nebo nastavit ideální teplotu v každé místnosti. Pohodlí dopřeje také plná automatizace. Důležitým prvkem je hlídání kvality ovzduší v interiéru a tím také celkové kvality prostředí.

bottom of page