Nenavrhuji obyčejné stavby, ale neobyčejné domy. Podívejte se, jak se může změnit obyčejný dům v chytrý nebo soběstačný.

Nenavrhuji obyčejné stavby, ale neobyčejné domy. Stejně jako u interiéru se i u celého domu snažím, aby fungoval a dával smysl. Součástí tak může být zelená střecha nebo fasáda s využitím dešťové vody, fotovoltaické panely pro výrobu vlastní elektřiny, nebo chytrá elektroinstalace pro pohodlné bydlení. To vše je navíc poháněno ekologickou elektřinou. Podívejte se.

Studií to nekončí. Následuje projektová dokumentace, inženýrská činnost a samotná realizace stavby. Díky kvalitní spolupráci mohu nabídnout kompletní zajištění všech služeb až po realizaci na klíč.

Architektonická studie je důležitý začátek, který ukáže možnosti. dům a promyšlený interiér je základ bydlení.

Architektonická studie není jen návrh domu, ale základ bydlení. Je to důležitý začátek, který ukáže možnosti. Nepřizpůsobujte se katalogovým projektům, ale přizpůsobte projekt svým potřebám.

Ctím jednoduchost a funkčnost. Design pro mě neznamená, jak daná věc vypadá, ale také jak funguje. Proto prostor neplním jen nábytkem, ale vytvářím čistý a funkční interiér. Výsledkem je Vaše spokojenost.

2019

Tenisový klub Odry - Návrh a řešení interiéru

Rodinný dům Český Těšín - Návrh a řešení interiéru

Rodinný dům Vestec - Návrh a řešení interiéru

Byt Most - Návrh a řešení interiéru

Byt Praha, ul. Jičínská - Návrh a řešení interiéru

Byt Praha, ul. Čajkovského - Kompletní rekonstrukce interiéru

Byt Praha, ul. Zvěřinova - Návrh a řešení interiéru

Zelená střecha nejen doplní dům o zeleň, ale je i funkční, například vytváří příjemné klima, má izolační vlastnosti, nebo zadržuje dešťovou vodu. Ve spojení s kořenovou čističkou filtruje vodu použitou v domácnosti k dalšímu využití. Stejným způsobem lze vytvořit i zelenou fasádu.

Chytrá elektroinstalace pomáhá ovládat celý dům, a to nejen pro pohodlnější bydlení, ale i pro chytřejší a bezpečnější využití. Jedním stiskem můžete zhasnout všechna světla, zavřít okna, nebo je zastínit. To lze dům naučit i automaticky, předejdete tak například přehřátí interiéru.

Fotovoltaické panely pracují se sluneční energií, kterou mění na vlastní elektřinu pro napájení celého domu, nebo ji uchovávají v bateriích pro pozdější použití. Solární kolektory zase přemění sluneční záření na tepelnou energii, to můžeme využít pro ohřev užitkové vody nebo bazénu.

Ekologická elektřina neznečišťuje ovzduší a nezatěžuje přírodu, dodavateli jsou jen voda, vítr, slunce a další obnovitelné zdroje. Elektřina se pro vás získává pouze ze zdrojů v České republice, připojením k zelené energii můžete udělat zase o kousek více pro čistší a zdravější životní prostředí.

Zelená střecha nejen doplní dům o zeleň, ale je i funkční, například vytváří příjemné klima, má izolační vlastnosti, nebo zadržuje dešťovou vodu. Ve spojení s kořenovou čističkou filtruje vodu použitou v domácnosti k dalšímu využití. Stejným způsobem lze vytvořit i zelenou fasádu.

Feng Shui je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Spolu s odborníky v tomto oboru mohu navrhnout celý dům pomocí této tradiční a ověřené metody.

Zelená střecha nejen krásně doplní dům o zeleň, ale plní spoustu úloh, jako například vytváření příjemného klima v domě i okolo něj, tvoří tepelnou a zvukovou izolaci, produkuje kyslík a zadržuje oxid uhličitý, absorbuje  škodliviny ze vzduchu, filtruje  částice prachu a zabraňuje jeho víření. Také zabraňuje přehřívání střech a interiéru. Další možností je mokřadní střecha s kořenovou čističkou vody. Ta sbírá a čistí vodu použitou v domácnosti, ale také dešťovou vodu. Vyčištěná voda se dá použít například pro splachování toalety, praní prádla nebo zalévání zahrady. Ovšem takto fungovat nemusí jen mokřadní střecha, ale i mokřadní fasáda, která nabízí stejné možnosti a využití.

Zelená střecha nejen doplní dům o zeleň, ale je i funkční, například vytváří příjemné klima, má izolační vlastnosti, nebo zadržuje dešťovou vodu. Ve spojení s kořenovou čističkou filtruje vodu použitou v domácnosti k dalšímu využití. Stejným způsobem lze vytvořit i zelenou fasádu.

Fotovoltaické panely přeměňují sluneční energii na vlastní elektřinu pro napájení celého domu. Solární kolektory zase vytváří tepelnou energii pro ohřev vody. Další možností je ekologická elektřina, která nezatěžuje přírodu. Dodavateli jsou voda, vítr, slunce a další obnovitelné zdroje.

Chytrá elektroinstalace nám pomáhá ovládat celý dům, ten tak bude chytřejší a bezpečnější. Jedním stiskem můžete zhasnout všechna světla, nebo nastavit ideální teplotu v každé místnosti. Pohodlí dopřeje i automatizace, jako například ovládaní žaluzií podle pohybu slunce.

Architektonickou studií to nekončí. Následuje zpracování projektové dokumentace, příprava NZEB projektu, inženýrská činnost a také realizace stavby. Díky kvalitní spolupráci mohu nabídnout zajištění veškerých potřebných služeb až po samotnou realizaci domu na klíč.

Výběr pozemku

Každé bydlení začíná výběrem pozemku. Proto je důležité si ještě před plánováním domu projít vaše představy, které se při výběru pozemku musí zohlednit. Správný výběr pozemku a jeho situace nám ukáží možnosti pro projekt domu.

Úpravy typových projektů

Vybrali jste si typový projekt, ale jeho dispozice Vám nevyhovuje? Stavební společnosti nabízí úpravy, ovšem jedná se o malé zásahy, které vám nemusí postačovat. Proto Vám rád pomohu najít řešení, které Vám bude plně vyhovovat.

Zpracování studie rekonstrukce

Bydlíte ve starším domě a rádi byste jej zrekonstruovali? Nebo uvažujete o koupi domu za účelem přestavby? Díky konzultaci před samotnou koupí se v některých případech můžete vyvarovat mnoha nepříjemnostem a výdajům.

U každého projektu je nejlepší úvodní schůzka v samotném místě realizace, kde si řekneme první informace a možnosti. Rád Vás tak navštívím kdekoliv po celé České republice

V případě, že není možné místo realizace navštívit, pro schůzky využívám prostory v Impact Hub, kde Vás po předchozí domluvě rád přivítám! Chcete si dohodnout schůzku?

Začíná to konzultací, pokračuje návrhem a končí realizací.

Úvodní schůzka

Jako první je na řadě úvodní schůzka, na které si řekneme vše potřebné, jako jsou vaše představy a požadavky, a projdeme možnosti. Probíhá také zaměření prostoru.

Koncept a varianty

Ze získaných informací připravím koncept a případně různé varianty, které si na dalších konzultacích následně probereme a vybereme tu, která splňuje vaše očekávání.

Finální návrh

Na řadu přichází zpracování celého návrhu, a to do posledního detailu včetně vypracování dokumentace. Další službou je dohled nad celým zpracováním realizace jako dozor.

When is the Expo?


This year’s Expo will be held virtually between Friday, November 13th and Sunday, November 15th.
When does registration open?


Registration for attendees and exhibitors is now open! You can register at mbe2020.eventbrite.com.
How much does it cost to attend the event?


Thanks to the support of our generous sponsors, there is no cost to attend to the event. However, options for a VIP pass to multiple events taking place over the course of the weekend will be made available closer to the date of the event.
What does my ticket include?


As an attendee, you can look forward to:

  • Access to the special keynote presentations
  • Access to a variety of workshop sessions on issues related to creating sustainable businesses, creating community wealth, entrepreneurial achievement, career advancement, access to capital, etc.
  • Access to our virtual Exhibit Hall
  • A full weekend of virtual programming
  • And MUCH MORE!
Do I have to choose the breakout sessions in advance?


No, you do not. The agenda will be posted on our website in advance to help you decide which sessions you want to attend. You are welcome to attend any workshop on the day of the event!
Can I share my access with others?


A ticket enables the person who registered to attend the event. For the best possible experience, the event is ideally viewed from a computer or desktop device.
Who are the keynote speakers?


We are actively working to confirm a list of some of the brightest and most engaging people to share their experiences and wisdom with you. From world-renowned visionaries to local community and business leaders, look forwrad to a lineup of individuals who are ready to inspire, stimulate, and share information that will give you the tools you need to survive and thrive beyond the pandemic.
If my plans change, can I get a refund?


We will be unable to offer any refunds for ticket purchases.
What if I want my business or company to become a sponsor?


If a business you run or a company you work for are interested in supporting the expo, please reach out to us at connect@massblackexpo.com for access to the sponsorship kit and the opportunity to be connected to a team member
How do I become an Exhibitor this year?


If you would like to become an exhibitor, visit our " What to Expect - Exhibitors" page, or reach out to the MBE Manager, Greg Jones at gjones@becma.org.
Who produces the Mass. Black Expo?


The MBE is made possible by The Black Economic Council of Massachusetts – a 501(c)3 nonprofit organization. BECMA serves as the chief advocacy group for Black businesses across the Commonwealth of Massachusetts. To learn more, visit www.becma.org.

Pracuji po celé České republice, V případě schůzek v Praze využívám prostory v Impact Hub, kde Vás po předchozí domluvě rád přivítám! Chcete si dohodnout schůzku?